proc servis klimatizace

Proč servis klimatizace?

Klimatizace je relativně složité technické zařízení, které potřebuje pravidelný odborný servis. Podívejte se na důvody proč?

obsah servisu klimatizace

Co servis obsahuje

Zajímá Vás co všechno servis klimatizace obsahuje? Podívejte se co nabízíme
v rámci běžného servisu Vaší klimatizace.

udrzba klimatizace

Údržba klimatizace

Každá klimatizace potřebuje alespoň základní údržbu, kterou si může uživatel provádět zcela sám. Přečtěte si jak správně pečovat o vaši klimatizaci.

Často kladené dotazy

Než nám zavoláte, přečtěte si vybrané dotazy našich zákazníků. Zajímavé a užitečné dotazy budeme postupně zveřejňovat.

Proč se musí na jednotkách provádět servis?
Jako každé složitější technické zařízení, potřebuje i klimatizace pravidelnou a preventivní kontrolu jednotlivých součástí (motor, ventilátor, řídicí deska, kondenzátor, okruh chladiva atd.), kontrolu množství a kvality náplní (olej, chladivo) a kontrolu nastavených funkcí.

Jak často a kdy je vhodné servis provádět?
Zpravidla doporučujeme u velkého chlazení dvě prohlídky ročně a to na jaře před hlavní chladící sezónou a na podzim před zazimováním. V případě nepřetržitého provozu zařízení je vhodná četnost servisních prohlídek 3x až 4x ročně. U malých zařízení je vhodné dodržet četnost 1x ročně.

Kdo má povinnost provádět revizi těsnosti chladicích okruhů?
Revizi těsnosti chladicích okruhů je povinen provádět provozovatel zařízení. Četnost revize závisí na množství chladiva v chladicím okruhu. Pro 3-30 kg v okruhu se provádí revize 1x ročně, 30-300 kg 2x ročně, nad 300 kg je povinnost 4x ročně se současnou instalací detektorů úniku chladiva.

Kdy je třeba provést vyčištění kondenzátoru tlakovou vodou?
Při zanesení kondenzátoru (prach, pyl a nečistoty) je znemožněn průchod vzduchu/vody kondenzátorem a tudíž je omezena nebo znemožněna jeho funkce a zařízení vypadává na vysoký tlak chladiva. Čištění se provádí zpravidla jedenkrát ročně na jaře nebo v létě dle konkrétní situace a míry zašpinění.

Jak je to s dodávkou náhradních dílů?
Náhradní díly k jednotkám Blue Box a Güntner jsou dodávány v nejběžnějších případech do dvou týdnů od objednání. Pouze v případě starších typů strojů se může dodávka mírně prodloužit. Zákazník je vždy cca do dvou dnů seznámen s časovým harmonogramem opravy. U ostatní klimatizace se snažíme o vyřešení v horizontu jednoho až dvou týdnů.

Máme zařízení s chladivem R22. Co s tím a jaké jsou možnosti?
Tato zařízení se mohou dále používat pouze pro ně platí tato omezení:

  • dokonce roku 2014 lze při úniku doplnit regenerovanými chladivy
  • od 1.1.2015 nelze v případě úniku chladiva zařízení opět doplnit a dále provozovat

Další možností je repase stroje na nový typ chladiva. Tato repase obnáší kompletní odsátí chladiva, několikanásobnou filtraci a záměnu olejové náplně. Na to je vždy třeba vytvořit konkrétní nabídku.

Kdy je třeba provádět výměnu olejové náplně?
Kvalita olejové náplně je ovlivněna mnoha faktory. Hlavním faktorem je doba použití, naběhané provozní hodiny stroje, způsob provozování zařízení (trvale v maximální zátěži / nahodile) apod. Výrobce doporučuje každoroční kontrolu olejové náplně s tím, že zpravidla a hlavně z obvyklé praxe a ze zkušenosti k výměně dochází v rozmezí 2-3 roků s naběhanými hodinami cca 4-5 tisíc. Přičemž pro výměnu stačí dosažení jednoho z těchto faktorů. Kvalita náplně výrazně ovlivňuje životnost kompresoru.

Co si může a co je vhodné, aby si uživatel klimatizace prováděl na zařízení sám?
Základní zevrubnou kontrolu zařízení, základní vyčištění a kontrolu zanesení filtrů a kondenzátoru. Kontrola případných alarmů stroje a chybových hlášení.

o2 servis klimatizaceskoda servis klimatizaceletiste praha servis klimatizaceeaton servis klimatizacecez servis klimatizace

Servis klimatizace

servis klimatizace cela cr

Veškerou servisní činnost provádíme po celé České republice.

Provádíme servis

  • Klimatizace Blue Box
  • Klimatizace Ferolli
  • Klimatizace Sinclair
  • Klimatizace LG
  • Klimatizace Toshiba
  • Klimatizace Samsung
  • a další klimatizace

Kontakty

S&S klimatizace s.r.o.
U Vodárny 1460
252 28 - Černošice

tel: + 420 251 511 620
e-mail: info@sas-klimatizace.cz
web: www.blue-team.cz

Sledujte nás

logo facebook   logo google plus